Drevodomy a náš pohľad na moderné bývanie

Nízkoenergetické a pasívne drevostavby vybudované drevenými tehlami STEKO spájajú obnovitelné zdroje s najmodernejšími technológiami a technológia dáva opäť do súladu ekonomiku a ekologiu. Stále viac ľudí chce stavať a bývať inak. Chcú dobré, solídne domy s vysokou obytnou hodnotou a rozumnými obstarávacími a prevádzkovými nákladmi. Chcú ale taktiež stavať tak, aby tým negatívne neovplyvňovali vlastnú kvalitu života ani možnosti dalších generácií – teda šetrnými a dlhodobými postupmi. Táto nová výstavba má budúcnosť.

O nás
Prestige house – ekologické a nízkoenergetické drevostavby
0+
postavených drevodomov
0+
postavených drevodomov
0+
postavených drevodomov
0+
postavených drevodomov
O nás
STEKO realizácia

Od starých prianí k novým nápadom so STEKO

STEKO je stavebnicový systém z normalizovaných, priemyselne vyrábaných modulov (drevených tehál) z masívneho dreva. Systém STEKO bol vyvinutý na základe najnovších technických a konštrukčných možností, v spolupráci vedcov vo výskume a odborných pracovníkov v stavebníctve. Systém STEKO spĺňa všetky požiadavky týkajúce sa pevnosti, stability, komfortu a tvorivej kreativity. Základným kameňom v systéme výstavby stien STEKO je drevený modul. Tieto moduly je možné jednoducho spájať, vrstviť a tvoriť tak celé steny drevodomu. Jednotlivé moduly sú navzájom spojené špeciálnym profilom, ktorý zapadá jeden do druhého a týmto spôsobom je zaistené optimálne spojenie ako v rohoch, tak v pripojení priečok. Navzájom zladené prvky pre pripojenie, pre zaistenie stability a prievlakové prvky, prispôsobené pre rôzne typy otvorov, zjednodušujú výstavbu steny montovaného domu. V malých dutých priestoroch, ktoré sa nachádzajú vo vnútri STEKO – modulu je možné umiestniť rozvody. Dodatočné vyplnenie týchto dutých priestorov izoláciou zaisťuje efektívnu tepelnú izoláciu. Tiež ďalšie vonkajšie izolácie ešte viac zlepšujú tepelnú izoláciu a predurčujú tak tento systém pre výstavbu domov, ktoré majú malú spotrebu energie a pre pasívne domy.

Štandertnými modulmy sa realizujú tiež pravouhlé napojenia v rohoch a priečky. Iné, pravouhlé rohy môžu byť vytvorené po odrezaní pílou. Jednoduchý spôsob zostavenia steny je daný tým, že obdržíte zladený súbor sformovaných dielcov STEKO (nosníky, drevené tehly, moduly, väzníky a zakončenia otvorov). Vonkajšie a vnútorné steny drevodomu je možné zostaviť rýchlo a bez špeciálnych zdvíhacích zariadení. A tieto steny sú zároveň nosné i priestorotvorné, poskytujú možnosť jednoduchého napojenia, umožnujú zabudovanie hadicových vedení a poskytujú priestor pre izolácie tepelnej a zvukovej ochrany.

Steny zostavené systémom STEKO sú ako Vaša druhá koža. Vďaka vysokému podielu suchého masívneho dreva a prírodným izolačným hmotám sú priedušné a difúzne otvorené. Steko steny nepotrebujú s porovnaní s tradičkou výstavbou ani parotesné zábrany ani tesniace pásy alebo uzatváracie fólie a napomáhajú v lete aj v zime regulácií vnútorného prostredia. Regulácia teploty a vlhkosti sa deje pórmi a bunkami masívneho dreva – rovnako ako v ľudskej koži. V zime slúži masívne STEKO-stena ako zásobáreň tepla, v lete udržuje vnútorné priestory príjemne chladné. V spojení s vynikajúcimi izolačnými vlastnosťami z toho vyplýva neporovnateľne príjemné a zdravé prostredie na bývanie. Bez nepríjemnej, často dlhoročnej stavebnej vlhkosti. Moduly STEKO sú vyrobené z čistého masívneho dreva a výstavba prebieha tak, že nie sú potrebné žiadne ochranné prostriedky na drevo – a to je dôležitý prínos k dobrému zdravotnému stavu užívateľov drevostavby.

Dobré riešenie spočíva v jednoduchosti

Základným kameňom v systéme výstavby stien STEKO je drevený modul. Tieto moduly je možné jednoducho spájať, vrstviť a tvoriť tak celé steny. Jednotlivé moduly sú navzájom spojené špeciálnym profilom, ktorý zapadá jeden do druhého a týmto spôsobom je zaistené optimálne spojenie ako v rohoch, tak v pripojení priečok. Navzájom zladené prvky pre pripojenie, pre zaistenie stability a prievlakové prvky, prispôsobené pre rôzne typy otvorov, zjednodušujú výstavbu steny. V malých dutých priestoroch, ktoré sa nachádzajú vo vnútri STEKO – modulu je možné umiestniť rozvody. Dodatočné vyplnenie týchto dutých priestorov izoláciou zaisťuje efektívnu tepelnú izoláciu. Tiež ďalšie vonkajšie izolácie ešte viac zlepšujú tepelnú izoláciu a predurčujú tak tento systém pre výstavbu domov, ktoré majú malou spotrebu energie a pre pasívne domy.

Ako to prebieha?