Súčasná rýchla doba je veľmi náročná po fyzickej ale najmä psychickej stránke. Domov by mal teda slúžiť ako miesto pre čo najlepší oddych a rekreáciu. Mnoho štúdií poukazuje na zistenia, že väčšina ochorení je psychologického pôvodu. Nerovnováha v organizme, vypäté situácie a rôzne iné vplyvy zväčšujú nerovnováhu v organizme a ľudia sú teda omnoho viac náchylný podľahnúť ochoreniam alebo rôznym náladám, ktoré  berú človeku chuť do života. Domácnosti by mali teda nepriaznivé vplyvy z okolia s ktorými človek prichádza do kontaktu odbúravať. Drevodomy postavané technológiou STEKO (drevená tehla) sú vynikajúcim riešením. Drevo samo o sebe, jeho kresba a jeho vlastnosti vyvolávajú v ľuďoch pocit tepla, pokoja a harmónie.

Montované ekologické nízkoenergetické a pasívne drevostavby sú výborným riešením pre stavbu oddychových budov, ale taktiež aj drevostavieb na trvalé bývanie. Vlastnosti takýchto domov sú výborné nielen po estetickej stránke, že pôsobia na ľudí rekreačne, ale taktiež je veľkou výhodou ich nízka energetická náročnosť. Drevo vďaka svojmu prirodzenému dýchaniu zabezpečuje ideálnu vlhkosť vzduchu a zabraňuje tým plesneniu rohov a tvoreniu mokrých kruhov na stenách ako pri klasických murovaných stavbách.

Používanie dreva na výstavbu nízkoenergetických drevostavieb celosvetovo rastie. Vďaka novým technológiám je možné drevostavby vystavať do najrôznejších tvarov a prispôsobovať ich presne podľa požiadaviek zákazníka.

Ďalšie výhody drevostavieb:

  • Montované ekologické, nízkoenergetické a pasívne drevostavby majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti. odhad doby zahriatia priestorov drevostavby je približne 30 minút.
  • Drevo samo o sebe nie je krehké ale je naopak elastické. vykazuje sa teda vysokou pevnosťou drevostavieb pri nízkej hmotnosti.
  • Neprodukuje žiadne škodlivé alebo toxické látky.
  • Drevo je antistatický materiál, ktorý je vhodný pre ľudí trpiacich alergiami.
  • Drevostavby udržujú priemernú vlhkosť 40 – 60 %, čo je ideálne rozpätie.
  • Drevodomy sú schopné filtrovať vzduch a nepríjemné zápachy.
  • Montovane ekologicke nizkoenergeticke domy dokážu pri dodržaní jednoduchých konštrukčných zásad pretrvať po stáročia, čoho sú dôkazom mnohé drevené skanzeny alebo najstaršie kostolíky v škandinávií, indií a číne.
  • Drevo priebežne uvoľnuje silice, ktoré sú liečívé a vytvárajú príjemné aromatické prostredie. tatkéto prostredie je veľmi vhodné pre astmatikov, ľudí trpiacich bronchitídov alebo katarom horných dýchacích ciest.
  • Drevo je obnoviteľný materiál.